Urząd Miasta w Piławie Górnej

szukaj >

Uchwała nr 187/XXXIII/2005

Rady Miejskiej w Piławie Górnej

z dnia 30 marca 2005 r.

 

w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej.

 

Na podstawie art.18 ust.2 pkt 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm.),  art. 20  ust.1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr  80, poz. 717 z późn. zm.), po stwierdzeniu zgodności ze „studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Piławy Górnej”; uchwalonym przez Radę Miejską w Piławie Górnej uchwałą nr 239/98 z dnia 16 marca 1998 r., oraz w związku z uchwałą Rady Miejskiej w Piławie Górnej nr 118/XXI/2004 z dnia 31 marca 2004 r., postanawia się, co następuje:

 

Rozdział 1

Ustalenia formalno - prawne:

 

§ 1

 

Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej.

 

§ 2

 

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej, zwany w dalszej treści niniejszej uchwały planem miejscowym, obejmuje w swych granicach działki o nr ewidencyjnych nr: 209, 210 i 211 AM.4 obręb 03 Kośmin, o łącznej powierzchni 0,8617 ha.

 

§ 3.1.

 

Plan miejscowy składa się z:
1) tekstu planu miejscowego, stanowiącej treść niniejszej uchwały;

2) rysunku planu miejscowego, sporządzonego z wykorzystaniem urzędowej kopii mapy zasadniczej w skali 1 : 1000, stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej uchwały;

3)rozstrzygnięcia o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu planu miejscowego,

stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej uchwały;

4) rozstrzygnięcia o sposobie realizacji zapisanych w planie miejscowym, inwestycji z zakresu komunikacji i infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania, stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej uchwały.

2. Obowiązują ustalenia planu miejscowego określone w pkt 1 i 2 ust. 1 niniejszego paragrafu tj.:  tekst i rysunek planu miejscowego.

 

§ 4

 

Ilekroć w dalszych przepisach niniejszej uchwały jest mowa o:

1) uchwale należy przez to rozumieć niniejszą uchwałę Rady Miejskiej w Piławie Górnej;

 

2) przeznaczeniu podstawowym – należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia terenu, który powinien przeważać na danym terenie, wyznaczonym w rysunku planu miejscowego ściśle określonymi bądź orientacyjnymi liniami rozgraniczającymi oraz oznaczonym stosownym symbolem literowym;

 

3) przeznaczeniu towarzyszącym – należy przez to rozumieć rodzaj przeznaczenia terenu innego niż podstawowe, które uzupełnia i wzbogaca funkcję podstawową terenu lub obiektu budowlanego i jest określone w rysunku planu miejscowego symbolem literowym; zawartym w nawiasie;

 

4) terenie – należy przez to rozumieć teren o określonym w planie miejscowym przeznaczeniu podstawowym, zawarty w granicach linii rozgraniczających wyznaczonych w rysunku planu miejscowego oraz oznaczony stosownym  symbolem literowym, w obrębie którego obowiązują te same ustalenia planu miejscowego;

 

5) przepisach odrębnych – należy przez to rozumieć aktualne w momencie realizacji niniejszej uchwały przepisy ustaw wraz z rozporządzeniami wykonawczymi, normy branżowe oraz ograniczenia w dysponowaniu terenem, wynikające z prawomocnych decyzji administracyjnych;

 

6) budynku gospodarczym – należy przez to rozumieć budynek przeznaczony do niezawodowego wykonywania prac warsztatowych oraz do przechowywania materiałów, narzędzi, sprzętu i płodów rolnych; służący mieszkańcom budynku mieszkalnego;

 

7) lokalu użytkowym – należy przez to rozumieć jedno pomieszczenie lub zespół pomieszczeń, wydzielone stałymi przegrodami budowlanymi, nie będące mieszkaniem, pomieszczeniem gospodarczym albo pomieszczeniem technicznym; przeznaczone na działalność usługową;

 

8) powierzchni wewnętrznej budynku – należy przez to rozumieć sumę powierzchni wszystkich kondygnacji budynku, mierzoną po wewnętrznym obrysie przegród zewnętrznych budynku w  poziomie podłogi, bez pomniejszania o powierzchnię przekroju poziomego konstrukcji i przegród wewnętrznych, jeżeli występują one na tych kondygnacjach, a także z powiększeniem o powierzchnię antresoli;

 

9) przestrzeni publicznej – należy przez to rozumieć teren w obrębie linii rozgraniczającej ulicy Kośmińskiej; sklasyfikowanej jako ulica zbiorcza,

 

10) liniach zabudowy – należy przez to rozumieć linie regulacyjne określające usytuowanie projektowanych budynków względem linii rozgraniczających układu komunikacyjnego.

 

Rozdział 2
Przeznaczenie terenu:

 

§ 5.1.

 

Dla terenu zawartego w granicach planu miejscowego ustala się następujące przeznaczenie podstawowe:

1) teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej; oznaczony w rysunku planu miejscowego symbolem literowym MN;

2) teren rolniczy; oznaczony w rysunku planu miejscowego symbolem literowym R;

3) dla terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN dopuszcza się przeznaczenie towarzyszące: usługowe; oznaczone w rysunku planu miejscowego symbolem literowym U zawarty w nawiasie.

 

2. W obrębie terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej MN wprowadza się wewnętrzny podział terenu na trzy działki budowlane, które są oznaczone w rysunku planu miejscowego kolejnymi liczbami arabskimi: 1, 2, 3; umożliwiając w ten sposób na każdej z wydzielonych działek lokalizację wolnostojącego budynku jednorodzinnego; wraz z budynkiem garażowym i gospodarczym.

3. Minimum 60 %  powierzchni projektowanych działek budowlanych należy pozostawić biologicznie czynną, z przeznaczeniem na uprawy sadownicze, ogrodnicze bądź przydomową zieleń urządzoną, realizowaną na gruncie rodzimym.

4. Dla potrzeb projektowanych usług, realizowanych w wbudowanym lokalu użytkowym, dopuszcza się przeznaczenie do 30 % powierzchni wewnętrznej budynku jednorodzinnego, bądź stosownej części budynku gospodarczego.

 

5. Działalność usługowa prowadzona w lokalu użytkowym nie może znacząco oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi oraz być dla nich źródłem jakiegokolwiek zagrożenia.

 6. W obrębie wydzielonych działek budowlanych wprowadza się  zakaz lokalizacji obiektów i urządzeń wymagających wielokrotnej w ciągu dnia obsługi transportowej (tj. ponad 2 kursy na dobę) oraz ciężkiego transportu dostawczego pojazdami samochodowymi o pojemności ponad 3,5 tony.

 

Rozdział 3

Zasady ochrony i kształtowania ładu przestrzennego:

 

§ 6.1

 

Na terenie objętym planem miejscowym obowiązują wymogi ochrony ładu przestrzennego i zasady jego kształtowania oparte o dyspozycje funkcjonalno – przestrzenne i ustalenia określone w planie miejscowym.

 2. Ochrona ładu przestrzennego winna być realizowana poprzez:

1) użytkowanie terenu zgodnie z przeznaczeniem podstawowym określonym w planie miejscowym;

2) przestrzeganie ustaleń planu miejscowego w zakresie przeznaczenia podstawowego i towarzyszącego wydzielonych działek budowlanych, określonych zasad ochrony środowiska, w tym środowiska przyrodniczego i walorów krajobrazowych;

3) pełne respektowanie ustaleń planu miejscowego w zakresie parametrów oraz wskaźników kształtowania i intensywności zabudowy;

4) uwzględnienie zasad ochrony uzdrowiska Przerzeczyn Zdrój, wynikających z przepisów odrębnych i statutu uzdrowiska.

 

Rozdział 4

Zasady ochrony środowiska, przyrody i krajobrazu kulturowego:

 

§ 7.1

 

Należy w pełni uwzględnić i zrealizować zasady obsługi terenu w zakresie infrastruktury technicznej, określone w rozdziale 9 niniejszej uchwały.

 

2. W granicach planu miejscowego ustala się zakaz realizacji przedsięwzięć inwestycyjnych mogących znacząco oddziaływać na środowisko i zdrowie ludzi, wymagających sporządzenia raportu o oddziaływaniu na środowisko, bądź takich dla których obowiązek sporządzenia takiego raportu może być wymagany.

 

3. Prace niwelacyjne związane z realizacją obiektów kubaturowych i zagospodarowania terenu należy ograniczyć do niezbędnego minimum, by zachować w pełni naturalne ukształtowanie powierzchni ziemi.

 

4. Wprowadza się nakaz wyprzedzającego zdjęcia z terenu projektowanej zabudowy wierzchniej, próchniczej warstwy gleby i stosowne jej wykorzystanie na innym miejscu.

 

5. Obowiązuje zachowanie poziomu dopuszczalnego hałasu zewnętrznego, mierzonego na granicach wyznaczonych działek budowlanych, zgodnie z parametrami określonymi w przepisach odrębnych.

 

§ 8. 1

 

Obowiązuje zakaz wprowadzania do miejscowego środowiska przyrodniczego obcych gatunków roślin, zwierząt lub grzybów, a także ich form rozwojowych.

 

2. Należy zachować i chronić szpalerowe nasadzenia drzew w ciągu ul. Kośmińskiej.

 

3. Projektowaną zabudowę należy harmonijnie wkomponować w krajobraz naturalny i kulturowy; zachowując jego walory i chroniąc panoramy widokowe dzielnicy.

 

Rozdział 5

Parametry i wskaźniki kształtowania zabudowy oraz zagospodarowania terenu:

 

§ 9. 1

 

Dla projektowanej zabudowy ustala się nieprzekraczalną linię zabudowy; przebiegającą w odległości 10,0 m od linii rozgraniczających ul. Kośmińskiej.

 

2. Dopuszcza się przekroczenia określonej w ust. 1 niniejszego paragrafu linii zabudowy przez okapy i gzymsy budynku nie więcej niż o 0,5 m, a przez takie elementy budynku jak np.: balkony, galerie, werandy, wykusze, tarasy i schody zewnętrzne nie więcej niż o 1,0 m.

 

§ 10.1

 

Wysokość projektowanej zabudowy nie może przekroczyć:

1) w przypadku budynków jednorodzinnych – 2 kondygnacji nadziemnych; wraz z poddaszem użytkowym lub strychem tj. do ca 10,0 m liczone od powierzchni terenu do kalenicy; przy poziomie okapu dachu zasadniczego do ca 6,0 m od powierzchni terenu; z tolerancją do 20 %;

2) w przypadku budynków gospodarczych i garaży  - 1 kondygnacji nadziemnej t.j. ca 5,0 m od powierzchni terenu; przy poziomie okapu dachu zasadniczego do ca 3,0 m od powierzchni terenu; z tolerancją do 20 %.

 

2. Projektowane obiekty budowlane należy realizować z dachami stromymi, w sposób następujący:

1) ustala się zasadę jednakowego usytuowania kierunku kalenicy budynku jednorodzinnego, zgodnie z oznaczeniem rysunku planu miejscowego;

2) w projektowanych budynkach jednorodzinnych zaleca się zastosować typ dachu dwuspadowego, o symetrycznym kącie nachylenia połaci dachowych w granicach 35º - 45º;dach kryty dachówką lub materiałem nierozprzestrzeniającym ognia, o cechach odpowiadających dachówce;

3) dla budynków gospodarczych i garaży zaleca się również dachy strome, nawiązujące formą i geometrią do dachów budynków jednorodzinnych.

 

§ 11.1

 

Szerokość elewacji frontowej projektowanych budynków jednorodzinnych powinna uwzględniać przepisy odrębne, dotyczące usytuowania budynków na działce i powinna być dostosowana do szerokości wyznaczonej  działki budowlanej.

 

2. Zaleca się by szerokość elewacji frontowej nie przekraczała:

1) 12,0 m – dla budynków wolnostojących;

2) 15,0 m18,0 m – dla budynków z garażem lub lokalem użytkowym dobudowanym z boku.

 

3. Zaleca się wzbogacenie wystroju architektonicznego projektowanych obiektów budowlanych o elementy regionalnego stylu budownictwa.

 

Rozdział 6

Granice i sposoby zagospodarowania terenów podlegających ochronie, ustalony na podstawie odrębnych przepisów:

 

§ 12

 

Z uwagi na położenie terenu objętego planem miejscowym w strefie „C” ochrony uzdrowiska Przerzeczyn Zdrój obowiązują zasady ochrony i gospodarowania określone w statucie tego uzdrowiska oraz przepisach odrębnych.

 

Rozdział 7

Szczegółowe zasady i warunki scalania i podziału nieruchomości:

 

§ 14.1

 

Podział terenu w granicach planu miejscowego na trzy działki budowlane, wraz z wydzieleniem pasa linii rozgraniczających dla ul. Kośmińskiej, należy dokonać po przeprowadzeniu scalenia gruntów i podziału nieruchomości w oparciu o procedury określone w przepisach odrębnych.

2. Projekt podziału nieruchomości należy dostosować do ustaleń zawartych w rysunku planu miejscowego w zakresie:

1) zasad wewnętrznego podziału terenu na działki budowlane;

2) określenia przebiegu linii rozgraniczających ul. Kośmińskiej.

 

Rozdział 8

Zasady obsługi terenu w zakresie komunikacji:

 

§ 15.1

 

Dojazd i dojście do wyznaczonych w planie miejscowym działek budowlanych ustala się od ul. Kośmińskiej tj. ulicy zbiorczej; oznaczonej w rysunku planu miejscowego symbolem literowym KZ.

 

2. Dla ul. Kośmińskiej ustala się pas linii rozgraniczających o szerokości 20,0 m, co zabezpiecza możliwość dostosowania ulicy do parametrów geometrycznych ulicy zbiorczej, poprzez realizację m.in. obustronnych chodników pieszych, oraz ścieżki rowerowej.

3. Teren zawarty w obrębie linii rozgraniczających ul. Kośmińskiej uznaje się za przestrzeń publiczną, gdzie dopuszcza się:

1) ruch kołowy, zgodny z klasyfikacją i wynikającymi z niej ograniczeniami funkcjonalnymi;

2)  ruch pieszy i rowerowy;

3) lokalizację urządzeń sieci infrastruktury technicznej, realizowanych zgodnie z wymogami określonymi w przepisach odrębnych;

4) nasadzenia zieleni, przy jednoczesnym zachowaniu i ochronie istniejących zadrzewień;

5) za zgodą zarządcy ulicy lokalizację, w sposób nie ograniczający bezpieczeństwa ruchu, urządzeń technicznych obsługi i utrzymania ruchu a także reklam i tablic informacyjnych.

 

§ 16.1

 

W granicach wyznaczonych działek budowlanych dopuszcza się lokalizację stanowisk postojowych i garaży, w wielkości 1 – 2 stanowiska dla potrzeb budynku jednorodzinnego oraz dodatkowo 1 – 2 stanowiska w przypadku realizacji wbudowanego lokalu użytkowego.

 2. Stanowiska postojowe winny mieć utwardzoną nawierzchnię.

 

Rozdział 9

Zasady obsługi terenu w zakresie infrastruktury technicznej:

 

§ 17.1

 

 Jako element infrastruktury technicznej dla obsługi projektowanej zabudowy; przewidzianej do realizacji w granicach planu miejscowego, ustala się istniejące i projektowane obiekty, urządzenia, sieci nadziemne i podziemne wraz z urządzeniami towarzyszącymi, służące zaopatrzeniu w: energię elektryczną, wodę, gaz przewodowy, przyłącza teletechniczne oraz odprowadzenie ścieków bytowych i opadowych oraz usuwanie odpadów komunalnych.

 

2. Istniejące obiekty, sieci i urządzenia techniczne względnie urządzenia towarzyszące z zakresu infrastruktury technicznej mogą podlegać wymianie, rozbiórce i przebudowie pod warunkiem utrzymania bez zmian swego przeznaczenia podstawowego.

 

3. Dopuszcza się zmianę standardów technicznych bądź technologii sieci i urządzeń z zakresu infrastruktury technicznej pod warunkiem, że nie będą miały znaczących oddziaływań na środowisko i zdrowie ludzi.

 4. Ustala się zasadę zaopatrzenia projektowanej zabudowy w wodę przeznaczoną do spożycia przy udziale miejskiej sieci wodociągowej; w oparciu o przebiegający w ciągu ul. Kośmińskiej wodociąg ø 110; po uzyskaniu zgody i na warunkach technicznych określonych; przez zarządcę sieci.

 

§ 18.1

 

Do czasu realizacji w ciągu ul. Kośmińskiej kanalizacji sanitarnej, należy uregulowanie gospodarki ściekami bytowymi z projektowanej zabudowy oprzeć na projektowanych, przydomowych oczyszczalniach ścieków, a w uzasadnionych przypadkach na zbiornikach bezodpływowych; systematycznie opróżnianych przez służbę komunalną.

2. Obowiązuje bezwzględny zakaz odprowadzania nie oczyszczonych ścieków bytowych bezpośrednio do wód powierzchniowych lub gruntu.

 

§ 19

 

Ustala się następujące zasady rozwiązań w zakresie gospodarki ściekami opadowymi:

1) do czasu realizacji w obrębie dzielnicy Kośmin krytej kanalizacji deszczowej dopuszcza się odprowadzenie nie oczyszczonych ścieków opadowych do przydrożnego rowu otwartego, biegnącego wzdłuż ul. Kośmińskiej; po uzyskaniu zgody i na warunkach technicznych określonych przez jego zarządcę;

2) ścieki opadowe z utwardzonych powierzchni parkingowych należy uprzednio doprowadzić do parametrów zwykłych ścieków opadowych poprzez realizację niezbędnych urządzeń je oczyszczających (np. osadniki szlamu, separatory oleju itp);

 

§ 20

 

Ustala się zasadę zaopatrzenia projektowanej zabudowy w gaz przewodowy przy udziale miejskiej sieci gazowej; w oparciu o przebiegający w ciągu ul. Kośmińskiej istniejący gazociąg średniego ciśnienia dn. 63; po uzyskaniu zgody i na warunkach technicznych określonych przez zarządcę sieci.

 

§ 21

 

Ustala się zasadę zaopatrzenia projektowanej zabudowy w energię elektryczną przy udziale miejskiej sieci elektrycznej; w oparciu o napowietrzną linię n.n. przebiegającą w ciągu ul. Kośmińskiej; po uzyskaniu zgody i na warunkach określonych przez zarządcę sieci.

§ 22

 

Ustala się zasadę wyposażenia projektowanej zabudowy w przyłącza teletechniczne przy udziale miejskiej sieci teletechnicznej; w oparciu o napowietrzną linię telefoniczną przebiegającą w ciągu ul. Kośmińskiej; po uzyskaniu zgody i na warunkach technicznych określonych przez zarządcę sieci.

 

§ 23

 

Ustala się następujące zasady rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi:

1) na wyznaczonych działkach budowlanych należy przewidzieć miejsca na usytuowanie pojemników służących do czasowego gromadzenia odpadów komunalnych; z uwzględnieniem możliwości ich segregacji na miejscu;

2) pojemniki określone w pkt. 1 winny być systematycznie opróżniane przez specjalistyczne służby komunalne.

 

§ 24

 

Ustala się następujące zasady rozwiązań w zakresie gospodarki cieplnej:

1) ciepło dla celów bytowych należy uzyskiwać wyłącznie w oparciu o gaz przewodowy i energię elektryczną;

2) ciepło dla celów grzewczych należy uzyskiwać głównie przy udziale indywidualnych, lokalnych kotłowni, przy zastosowaniu jako paliwa: energii elektrycznej, gazu przewodowego, gazu bezprzewodowego bądź oleju opałowego lekkiego, o zawartości siarki do 0,3 %.

3) dopuszcza się wyjątkowo stosowanie wysokosprawnych źródeł ciepła opalanych opałem stałym, w oparciu o charakterystykę wpływu na środowisko przyjętej technologii, zapewniającej nie przekraczanie dopuszczalnych standardów emisyjnych określonych w przepisach odrębnych.

 

Rozdział 10

Sposób i termin tymczasowego zagospodarowania, urządzania i użytkowania terenu:

 

§ 25

 

Teren projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, do czasu realizacji przeznaczenia podstawowego, może być użytkowany w sposób dotychczasowy, jako teren rolniczy.

 

Rozdział 11

Stawka procentowa wzrostu wartości nieruchomości:

 

§ 26.1

 

Konsekwencją uchwalenia planu miejscowego jest wzrost wartości nieruchomości, terenu projektowanej zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

2. Ustala się stawkę procentową wzrostu wartości nieruchomości określonej w ust. 1 niniejszego paragrafu w wysokości 30 %.

3. Powyższa stawka procentowa będzie podstawą do naliczania i pobrania jednorazowej opłaty należnej od właściciela nieruchomości na rzecz Gminy Piława Górna,  przy zbyciu nieruchomości.

 

Rozdział 12

Ustalenia końcowe:

 

§ 27.1

 

Wykonanie niniejszej uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Piławy Górnej.

2. Uchwała wchodzi w życie po upływie 30 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego.

 

Załącznik nr 2

do uchwały nr 187/XXXIII/2005

Rady Miejskiej w Piławie Górnej

z dnia 30 marca 2005 r.

ROZSTRZYGNIĘCIE

RADY MIEJSKIEJ W PIŁAWIE GÓRNEJ

 

o sposobie rozpatrzenia uwag do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej, zawartego w granicach działek nr: 209, 210 i 211 AM.4 obręb 03 Kośmin.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80, poz. 717 z późn. zm.), po zapoznaniu się z oświadczeniem Burmistrza Piławy Górnej z dnia 23 lutego 200 5 r., w którym stwierdza, że do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu miejscowego, określonego powyżej, nie wpłynęły żadne uwagi,

Rada Miejska w Piławie Górnej uznaje za bezprzedmiotowe postępowanie w sprawie rozpatrzenia uwag wniesionych do wyłożonego do publicznego wglądu projektu planu zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej.

Załącznik nr 3

do uchwały nr 187/XXXIII/2005

Rady Miejskiej w Piławie Górnej

z dnia 30 marca 2005 r.

 

ROZSTRZYGNIĘCIE

RADY MIEJSKIEJ W PIŁAWIE GÓRNEJ

o sposobie realizacji zapisanych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego terenu zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej przy ul. Kośmińskiej w Piławie Górnej, zawartego w granicach działek nr: 209, 210 i 211 AM.4 obręb 03 Kośmin, inwestycji z zakresu komunikacji i infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy oraz zasad ich finansowania.

Na podstawie art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. nr 80, poz. 717 z późn. zm.), art. 7 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 111 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 26 lipca 1998 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2003 r. nr 15, poz. 148 z późn. zm.) w oparciu o sporządzoną Prognozę skutków finansowych  uchwalenia planu miejscowego

Rada Miejska w Piławie Górnej rozstrzyga, co następuje:

W granicach terenu objętego planem miejscowym nie przewiduje się realizacji inwestycji z zakresu  komunikacji i infrastruktury technicznej, które należą do zadań własnych gminy.

 

Teren zawarty w granicach sporządzonego planu miejscowego posiada bezpośredni dostęp do istniejącej ulicy miejskiej tj. ul. Kośmińskiej.

W ciągu tej ulicy przebiegają komunalne sieci uzbrojeniowe, a mianowicie: wodociąg ø 110, gazociąg średniego ciśnienia dn 63, napowietrzna linia  elektroenergetyczna n.n., napowietrzna linia telefoniczna oraz przydrożny rów odwadniający.

Powyższy standard obecnego wyposażenia terenu w zakresie obsługi komunikacyjnej i infrastruktury technicznej jest wystarczający dla realizacji ustaleń planu miejscowego, koszty realizacji przyłączy sieciowych i wpływów na wyznaczone w planie miejscowym działki budowlane dla potrzeb budownictwa jednorodzinnego obciążą w pełni przyszłych inwestorów.

Gospodarka ściekami bytowymi w obrębie projektowanej zabudowy będzie uregulowana poprzez budowę przydomowych oczyszczalni ścieków, bądź w uzasadnionych przypadkach zbiorników bezodpływowych. Urządzenia te będą realizować indywidualni inwestorzy na własny koszt.

W tej sytuacji stwierdza się, że realizacja ustaleń planu miejscowego nie będzie miała wpływu na finanse Gminy Piława Górna w zakresie przewidywanych wydatków.

 

Biuletyn Informacji Publicznej administrator: Marcin Rybicki

Osoba odpowiedzialna za treść: Marcin Rybicki, tel. (74) 832-49-31
Data modyfikacji: 2005/04/07 12:13:31
Redaktor: Marcin Rybicki