Urząd Gminy
Kuryłówka

 

KARTA     INFORMACYJNA

USŁUGI

Kod usługi

EL-18

Wydanie 04

z dnia 15.01.2016 r.

Adres:       Urząd Gminy Kuryłówka, 37-303 Kuryłówka 527

Telefon:     (17) 243 80 10

Fax:          (17) 242 69 94

NIP           816-13-06-613

REGON    000544094

Nr konta:  BS Kuryłówka 18918710112002000035480011

Godziny pracy:7.30 – 15.30 od poniedziałku do piątku

strona:     www.kurylowka.pl

e-mail:      sekretariat@kurylowka.pl

I.

Nazwa usługi

Zawiadomienie o zgromadzeniu publicznym

II.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 5 lipca 1990r. Prawo o zgromadzeniach (t.j.Dz.U. z 2015r.,
poz. 1485
),

Ustawa z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną

(t.j. Dz.U. z 2013r. poz. 1422 ze zmianami).

III.

Wydział załatwiający sprawę

Stanowisko pracy ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych,
pokój nr 7, tel.
(17) 243 80 10 w.123
e-mail: 
personalne@kurylowka.pl

IV.

Wymagane dokumenty

1. Zawiadomienie o zamiarze zorganizowania zgromadzenia publicznego powinno zawierać następujące dane:

a)imię i nazwisko organizatora zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim, a w przypadku gdy organizatorem zgromadzenia jest osoba prawna lub inna organizacja - jej nazwę i adres siedziby oraz imię i nazwisko osoby wnoszącej zawiadomienie w imieniu organizatora zgromadzenia, jej numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z tą osobą,

b)imię i nazwisko przewodniczącego zgromadzenia, jego numer PESEL albo rodzaj i numer dokumentu tożsamości w przypadku osoby nieposiadającej numeru PESEL, adres do korespondencji, adres poczty elektronicznej i numer telefonu umożliwiające kontakt z nim,

c) cel zgromadzenie, w tym wskazanie spraw publicznych, których ma dotyczyć zgromadzenie,

d)datę, godzinę i miejsce rozpoczęcia zgromadzenia, przewidywany czas trwania, przewidywaną liczbę uczestników oraz ewentualną trasę przejścia ze wskazaniem miejsca zakończenia zgromadzenia,

e) informację o środkach służących zapewnieniu pokojowego przebiegu zgromadzenia, o ile organizator zgromadzenia je zaplanował.

2. Do zawiadomienia o zamiarze zorganizowania zgromadzenia dołącza się:

a) pisemną zgodę na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia w przypadku jego wyznaczenia,

b) zdjęcie organizatora zgromadzenia albo przewodniczącego zgromadzenia
w przypadku jego wyznaczenia.

     Organizator zgromadzenia zawiadamia organ gminy o zamiarze zorganizowania zgromadzenia pisemnie, za pomocą faksu, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

  Organizator zobowiązany jest zawiadomić organ gminy o zamiarze zorganizowania zgromadzenia w taki sposób, aby wiadomość o zgromadzeniu dotarła nie wcześniej niż na 30 dni i nie później niż 6 dni przed planowaną data zgromadzenia.
       W przypadku wniesienia zawiadomienia o zamiarze zorganizowania zgromadzenia za pomocą środków komunikacji elektronicznej zamiast pisemnej zgody na przyjęcie obowiązków przewodniczącego zgromadzenia można dołączyć elektroniczną kopię tego dokumentu.

V.

Opłaty

Nie podlega opłacie skarbowej

VI.

Termin załatwienia sprawy

Decyzję o zakazie zgromadzenia wydaje się nie później niż na 96 godzin przed planowaną datą zgromadzenia. Organ gminy, po wydaniu decyzji o zakazie zgromadzenia publicznego, udostępnia niezwłocznie tę decyzję na stronie podmiotowej w Biuletynie Informacji Publicznej i przekazują ją organizatorowi zgromadzenia.

VII.

Tryb odwołania

Odwołanie od decyzji zakazującej zgromadzenia publicznego wnosi się bezpośrednio do sądu okręgowego właściwego ze względu na siedzibę organu gminu w terminie 24 godzin od jej udostępnienia w Biuletynie Informacji Publicznej. Wniesienie odwołania nie wstrzymuje wykonania decyzji o zakazie zgromadzenia.

VIII.

Inne

Zgromadzeniem jest zgrupowanie osób na otwartej przestrzeni dostępnej dla nieokreślonych imiennie osób w określonym miejscu w celu odbycia wspólnych obrad lub w celu wspólnego wyrażenia stanowiska w sprawach publicznych.

Natomiast zgromadzeniem spontanicznym jest zgromadzenie, które odbywa się
w związku z zaistniałym nagłym i niemożliwym do wcześniejszego przewidzenia wydarzeniem związanym ze sferą publiczną, którego odbycie w innym terminie byłoby niecelowe lub mało istotne z punktu widzenia debaty publicznej (nie podlega obowiązkowi zawiadomienia).

       W przypadku gdy organizator uzna, że planowane zgromadzenie nie będzie powodować utrudnień w ruchu drogowym, a w szczególności powodować zmiany w jego organizacji, organizator może zastosować przepisy o postępowaniu uproszczonym.

        Zgromadzenie może być rozwiązane przez przedstawiciela organu gminy, jeżeli jego przebieg zagraża życiu lub zdrowiu ludzi albo mieniu w znacznych rozmiarach, lub gdy narusza przepisy dotyczące zgromadzeń albo przepisy ustaw karnych, a przewodniczący zgromadzenia, uprzedzony o konieczności rozwiązania zgromadzenia, nie rozwiązuje go.

Rozwiązanie zgromadzenia następuje przez wydanie decyzji ustnej, poprzedzonej dwukrotnym ostrzeżeniem uczestników zgromadzenia o możliwości jego rozwiązania, a następnie ogłoszonej przewodniczącemu lub ogłoszonej publicznie uczestnikom zgromadzenia w przypadku niemożności skontaktowania się
z przewodniczącym zgromadzenia, której nadaje się rygor natychmiastowej wykonalności. Decyzję powyższą doręcza się organizatorowi na piśmie
w terminie 72 godzin od jej podjęcia. Organizatorowi oraz uczestnikowi zgromadzenia publicznego przysługuje prawo odwołania się od decyzji w sprawie rozwiązania zgromadzenia, w terminie 7 dni od dnia rozwiązania zgromadzenia.