Urząd Gminy
Kuryłówka

 

KARTA     INFORMACYJNA

USŁUGI

Kod usługi

EL-04

Wydanie 07

z dnia 15.01.2016 r.

Adres:      Urząd Gminy Kuryłówka, 37-303 Kuryłówka 527

Telefon:   (17) 243 80 10

Fax:         (17) 242 80 10

NIP          816-13-06-613

REGON  000544094

Nr konta: BS Kuryłówka 18918710112002000035480011

Godziny pracy:7.30 – 15.30 od poniedziałku do piątku

strona:     www.kurylowka.pl

e-mail:     sekretariat@kurylowka.pl

I.

Nazwa usługi

Zameldowanie cudzoziemca na pobyt stały

II.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 24 września 2010r. o ewidencji ludności

(t.j. Dz. U. z 2015r., poz. 388 ze zmianami)

Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej

(t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 783 ze zmianami)

Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 września 2011r. w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania formularzy stosowanych przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego(t.j. Dz.U. z 2015r. poz. 1852).

III.

Wydział załatwiaj±cy sprawę

Stanowisko pracy ds. ewidencji ludności i dowodów osobistych,
pokój nr 7, tel.
(17) 243 80 10 w.123
e-mail:
personalne@kurylowka.pl

IV.

Wymagane dokumenty

1.      Wypełniony formularz  ZGŁOSZENIE POBYTU STAŁEGO/ PERMANENT RESIDENCE REGISTRATION FORM

2.     Do wglądu dokument potwierdzający tytuł prawny do lokaludo lokalu

3.     Cudzoziemiec nie będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego EFTA lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek rodziny takiego cudzoziemca przedstawia:

- kartę pobytu wydaną w związku z udzieleniem zezwolenia na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze względów humanitarnych, ochrony uzupełniające, nadaniem statusu uchodźcy w Rzeczypospolitej Polskiej albo zgody na pobyt tolerowany

4.     Cudzoziemiec będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego EFTA lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przedstawia:

- ważny dokument podróży lub inny ważny dokument potwierdzaj±cy jego tożsamość i obywatelstwo oraz ważny dokument potwierdzaj±cy prawo stałego pobytu, albo

- zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej lub oświadczenie o zarejestrowaniu pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

5.     Członek rodziny cudzoziemca niebędący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego EFTA lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przedstawia:

- ważny dokument podróży oraz ważną kartę stałego pobytu członka rodziny obywatela Unii Europejskiej, albo

- ważn± kartę pobytu członka rodziny obywatela Unii Europejskiej.

V.

Opłaty

Nie pobiera się.

VI.

Termin załatwienia sprawy

Niezwłocznie. Osoba dopełniająca obowiązku zameldowania na pobyt stały otrzymuje potwierdzenie zameldowania ważne do chwili zmiany miejsca zameldowania.

VII.

Tryb odwołania

Nie przysługuje.

VIII.

Inne

W przypadku osób nie posiadających tytułu prawnego do lokalu, potwierdzenia faktu pobytu osoby meldującej się dokonuje właściciel lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu. Dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być: wypis z księgi wieczystej, umowa cywilno-prawna, akt notarialny, decyzja administracyjna, orzeczenie sądu lub inny dokument potwierdzający prawo do lokalu.

Zameldowania w miejscu pobytu stałego można dopełnić osobiście lub przez pełnomocnika legitymującego się pisemnym pełnomocnictwem udzielonym na podstawie art. 33 § 2 Kodeksu postępowania administracyjnego, po okazaniu przez pełnomocnika jego dowodu osobistego lub paszportu. Przedłożenie pełnomocnictwa w tej sprawie podlega opłacie skarbowej w wysokości 17,00 zł za wyjątkiem pełnomocnictw udzielonych małżonkowi, rodzicom, dzieciom, dziadkom, wnukom i rodzeństwu.

Cudzoziemiec przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego najpóźniej w 30 dniu, licząc od dnia przybycia do tego miejsca.